Wiosennie

Pierwszy dzień wiosny, to idealny moment na pokazanie najnowszej lnianej sukienki. 
Zapraszam po trochę słońca :) 

Sukienkę uszyłam specjalnie na marcowy urlop, który spędziłam na jednej z wysp kanaryjskich. Znowu szyłam na ostatnią chwilę i nie miałam zbytnio czasu na testowanie nowego modelu, więc sięgnęłam po jeden ze sprawdzonych wykrojów na sukienkę - 106 z Burda 3/2016.

Właściwie wykorzystałam tylko górną część sukienki, którą i tak dość mocno zmodyfikowałam. Zmieniłam kształt dekoltu z okrągłego na trójkątny oraz wymodelowałam talię poprzez dwie dodatkowe zaszewki z przodu i z tyłu. 
A dół sukienki to lekko zmarszczony trapez. Nie chciałam prostokątnego dołu, aby uniknąć zbyt mocnego marszczenia w talii. 

Dekolt wykończyłam odszyciem. Rękawy i dół sukienki najpierw wykończyłam overlockiem, a następnie podwinęłam i przeszyłam ściegiem prostym.


Dziś krotko i na temat :D Zapraszam więc do obejrzenia kilku słonecznych ujęć :)
Do sukienki doszyłam pasek, więc mogę ją nosić z mocniej podkreśloną talią lub w wersji bardziej swobodnej :) Osobiście chyba wolę wersję bez paska :D

Sukienkę szyłam z myślą o nadchodzących ciepłych dniach, więc do jej uszycia wykorzystałam wiśniowy len od washpapa.pl.

Uzupełnieniem mojej stylizacji są skórzane buty szyte ręcznie w polskiej manufakturze - Glamoursy.pl. Odkryłam tę markę kilka miesięcy temu i od razu zachorowałam na ten buty. Choć długo rozmyślałam nad zakupem (nie mogłam zdecydować, który model wybrać), to cieszę się, że w końcu mam swoją parę tych pięknych i wygodnych butów :)


Już nie mogę doczekać się takich słonecznych dni u nas. Tak bardzo czekam na wiosnę! :) 
A Ty czekasz na wiosnę z utęsknieniem, czy niekoniecznie? ;) 


Dziękuję Ci za odwiedziny i zachęcam Cię do pozostawienia śladu Twojej obecności w tym miejscu, w postaci choćby krótkiego komentarza :) 
A jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszam do polubienia mojej strony na Facebook'u lub obserwowania mnie na Instagramie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz