Własnoręcznie uszyty prezent


Lubicie dostawać prezenty? Ja przyznaję, że tak :) Choć jeszcze więcej radości daje mi możliwość obdarowania upominkami moich bliskich :) A odkąd szyję, większość prezentów przygotowuję przy pomocy maszyny do szycia :D Uważam, że robienie prezentów własnoręcznie przygotowanych jest po prostu fajne i do tego niepowtarzalne. Mam nadzieję, że Ci, którzy otrzymują ode mnie takie prezenty też są podobnego zdania ;) 

W tym roku, w ramach prezentów urodzinowych dla moich przyjaciółek, uszyłam dwie piżamki. Spodenki powstały na podstawie wykroju z Burda 12/2016, model 110 (nie wiem dlaczego, ale na stronie Burdy w sekcji Wykroje nie ma zdjęcia tego modelu spodenek). Natomiast koszulki uszyłam na podstawie wykroju na bluzę Alisa z Burda Szkoła Szycia 2/2015. Do uszycia piżamek wykorzystałam dzianinę. Szyłam głównie na overlocku, a brzegi wykończyłam podwójną igłą. 

Pierwsza piżamka trafiła do wielbicielki Małej Mi :) Aplikację przygotowałam w ten sposób, iż na tkaninie narysowałam postać Małej Mi, podkleiłam ją flizeliną i przyszłam gęstym zygzakiem do bluzeczki. 


Druga piżamka jest w podobnym stylu, ale tym razem przygotowałam bardziej złożoną aplikację ;) W mojej głowie zrodził się pomysł na misia. Zaczęłam, więc wycinać różne elementy z tkanin i wyszło na to, że misiak dostał dodatkowo pepitkowy brzuszek i kapelusz. 


Najpierw wycięłam główną postać misia z czarnej dzianiny i podkleiłam ją flizeliną. A dopiero potem zaczęłam naszywać na nią poszczególne elementy; buzie, oczy, brzuszek i kapelusz. Tych elementów nie podkleiłam, ponieważ bałam się, że cała aplikacja będzie zbyt sztywna i niewygodna w noszeniu. W związku z tym miałam trochę problemów, bo dzianina dość mocno się naciągała podczas szycia. Buzia misia i kapelusz nieco się poprzesuwały w stosunku do pierwotnego zamysłu, ale może i lepiej, bo efekt końcowy jest bardziej fikuśny ;) Następnie doszyłam aplikację do bluzeczki. I zabrałam się za szycie spodenek. Przy okazji podzielę się z Wami moim sposobem na zszywanie spodenek:

1. Łączę przód nogawki z tyłem (prawa strona tkaniny do prawej) i przypinam szpilkami zewnętrzną krawędź nogawki oraz krok.

2. Zszywam na overlocku spięte szpilkami krawędzie. 
UWAGA! Podczas szycia na overlocku uważamy na szpilki, wyciągamy je z tkaniny odpowiednio wcześniej, aby uniknąć złamania igły.

3. Wkładamy jedną nogawkę w drugą, tak aby stykały się prawymi stronami tkaniny.

4. Układamy równo nogawki i spinamy szpilkami wewnętrzne krawędzie nogawek, następnie przeszywamy na overlocku. 

5. Spodenki wywracamy na prawą stronę i gotowe! :)

6. Zostaje nam zrobienie tunelika na gumkę oraz wykończenie brzegów nogawek.Po uszyciu piżamka prezentuje się tak:
Ucieszylibyście się z takiego prezentu? ;) 
A może też robicie podobne prezenty swoim bliskim? Pochwalcie się koniecznie w komentarzach! Z chęcią dopiszę ciekawe pomysły na listę z pomysłami na własnoręcznie uszyte/zrobione podarunki! :)Na koniec dodam, że zdecydowałam się wziąć udział w konkursie "Szyciowy Blog Roku 2016". Od 17 do 24 marca można głosować na wybrane blogi. Jeśli uznacie, że warto oddać głos właśnie na mnie, będzie mi niezmiernie miło :) Głosować można TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz