Torba, torebka


W weekend sprawiłam sobie nową torebkę! :) A precyzyjniej rzecz ujmując uszyłam ją sobie sama :) Torbę uszyłam z czarnego zamszu tapicerskiego z dodatkami czarnej ortalionowej pikówki oraz bawełnianej podszewki w chmurki.

Torbę uszyłam na podstawie wykroju i tutoriala przygotowanego przez Agnieszkę z bloga byMondfee. Gdy ponad dwa miesiące temu zobaczyłam torbę Agnieszki, od razu bardzo mi się spodobała i trafiła na moją listę „do uszycia”. W ubiegłym tygodniu zakupiłam wszystkie niezbędne elementy i materiały do jej uszycia, a w weekend zabrałam się do pracy.

Zaczęłam od przygotowania wykroju na papierze. Mogłam rysować bezpośrednio na tkaninach, ale pomyślałam, że przygotuję sobie wykrój na papierze, żeby w przyszłości ponownie móc z niego szybciej skorzystać. W stosunku do wymiarów podawanych przez Agnieszkę nieco zwiększyłam swoją torbę, by ostatecznie miała wymiary 40x35cm i wydłużyłam pasek do 65cm.


Następnie przygotowałam podszewkę z jednego dużego prostokąta. Doszyłam do niej dwie kieszonki, które wykończyłam bawełnianą lamówką. Nieco większą kieszonkę, odpowiednią na przykład na dokumenty i kluczyki do auta, wszyłam na plecach torby. A mniejszą kieszonkę na telefon wszyłam z przodu torby.

W kolejnych krokach doszyłam do podszewki zamszowe odszycia, zszyłam podszewkę i ukształtowałam dno.

Potem przyszedł czas na uszycie zewnętrznej części torby oraz paska i mocowań do paska. Mocowania wszywałam na samym końcu, wtedy gdy łączyłam podszewkę z wierzchnią częścią torby.


Szycie nie sprawiło mi żadnych problemów, tutorial przygotowany przez Agnieszkę jest bardzo czytelny i zrozumiały :) Efekty końcowy jest taki:Torebka jest bardzo lekka, wygodna i oczywiście ładna, ale to wiedziałam od początku ;) Myślę, że nie będzie to ostatnia torba, którą uszyłam! Już mam w głowie pomysł na kolejną, ale nieco większą oraz jakąś małą kosmetyczkę pasującą do torby. Zostało mi sporo materiałów, więc nie mogę pozwolić, żeby się zmarnowały :)


A tak na marginesie, z moich wyliczeń wynika, że na zakup wszystkich niezbędnych rzeczy do uszycia tej torby wydałam niewiele, bo około 45 zł. Czas szycia szacuję na około 5-6 godzin (łącznie z przygotowaniem wykroju). A satysfakcja z uszycia własnej torebki - bezcenna! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz