Lalka - Kukla Nova


Miałam przyjemność przetestować zestaw do samodzielnego szycia lalki. Zapraszam na krótką recenzję.


Kukla Nova to nowa marka, która pojawiła się na polskim rynku z początkiem maja. Dystrybutorem lalek z Ukrainy jest firma Symag.
Na ten moment w sklepach dostępnych jest pięć lalek: Różowowłosa, Urodzinowa, Dobranocka, Elegantka i Studentka.

O istnieniu tej marki dowiedziałam się od przedstawicielki firmy, która skontaktowała się ze mną i zapytała, czy chciałabym przetestować ich nowy produkt. Opis zestawu do szycia i zdjęcia lalek były bardzo zachęcające. Zwłaszcza, że czasem lubię usiąść do maszyny i uszyć jakąś lalkę czy przytulankę.
Jednak zanim się zgodziłam na testowanie, chciałam mieć jakieś szerszy pogląd na temat tego produktu i z pomocą przyszedł YouTube, gdzie udało mi się obejrzałam kilka filmików. Utwierdzona w przekonaniu, że zestaw jest całkiem sensowny, zgodziłam się na testy.

Przesyłka z zestawem do uszycia lalki zawierała niewielkie pudełko o wymiarach 32x22x5cm oraz katalog produktowy. Rozmiar pudełka niby nie wielki, a jednak zawierał wszystko, co było potrzebne do uszycia lalki. W środku pudełka znajdowały się:
- obrazkowa instrukcja szycia w języku polskim, angielskim i rosyjskim
- tkaniny, na których nadrukowane były poszczególne elementy ciała lalki oraz elementy ubranek - do samodzielnego wycięcia
- włóczka na włosy + szablon do zrobienia fryzury (łącznie z informacją ile razy należy nawinąć włóczkę na szablon)
- wypełniacz zapakowany próżniowo
- guziki do przymocowania rąk i nóżek


Każdy element zawierał już wliczony zapas na szew o szerokości 0,5 cm oraz odpowiednie oznaczenia, w których miejscach należy łączyć poszczególne elementy. 

Elementy ciałka są nadrukowane na tkaninie lnianej, a akcesoria i ubranka są do uszycia z cienkiego i miękkiego filcu - co było dla mnie nieco zaskoczeniem. Ale bardzo fajnie pracowało mi się z tym filcem i efekt końcowy też jest naprawdę fajny :)

Po rozpakowaniu pudełka, zapoznaniu się z zawartością oraz przeczytaniu instrukcji nie pozostało mi nic innego, jak zabrać się za szycie!

Zgodnie z zaleceniami producenta szyłam zgodnie z instrukcją. Najpierw wycięłam elementy ciałka, zszyłam je, wypchałam i zaszyłam ręcznie powstałe otwory. Następnie zabrałam się za fryzurę lalki. 

Prawda, że ta twarz jest przepiękna? Chyba ten element lalki urzeka mnie najbardziej :)
Wcześniej, gdy szyłam lalki na podstawie wykrojów, miałam problem z ładnym "wykończeniem" twarzy. Próbowałam zarówno wyszywać oczy, nos i usta włóczką, jak i malować je farbami do tkanin. Jednak nie mam takich zdolności, żeby stworzyć coś tak ładnego. A tu jest gotowe! :D Zdecydowanie jest to ogromny plus tego zestawu.

Gdy ciałko było gotowe, zabrałam się za szycie butów i ubranek dla mojej lalki. Niestety nie mam zdjęć z procesu powstawania garderoby lalki, ponieważ szyłam je późną porą i było już zbyt ciemno na robienie zdjęć :(
Natomiast szycie garderoby przebiegło bardzo przyjemnie, ponieważ instrukcja i oznaczenia na wykrojach były bardzo czytelne i zrozumiałe.

Prace nad lalką nadzorowała Luli. Nawet urządziła sobie legowisko na tkaninach :D


Podsumowując pracę z zestawem do samodzielnego szycia lalki Kukla Nova, muszę przyznać, że była to bardzo przyjemna praca. Podczas szycia nie napotkałam na żadne problemy, no może poza tym, że głowę przyszywałam 3 razy, ponieważ wychodziła krzywo (mocno przechylona w prawą stronę), ale raczej była to wina po mojej stronie aniżeli złego oznakowania. 

Zestaw jest kompletny i przygotowany w przemyślany sposób - nawet karton, w którym były spakowane elementy do szycia, był wykorzystany do wycięcia podeszw do butów oraz szablonu do zrobienia fryzury. Czytelna instrukcja też jest dużym plusem, ponieważ osoby początkujące będą mogły bez problemu poradzić sobie z uszyciem takiej lalki. 

Producent rekomenduje ten zestaw dla osób od 14 roku życia, idealny do wspólnego przygotowania przez mamę i córkę. Lalkę można przygotować za pomocą maszyny do szycia lub ręcznie. 
Wydaje mi się, że ta rekomendacja jest właściwa. Do tego koszt takiego zestawu też nie jest zbyt wygórowany, ponieważ można go kupić, na przykład tutaj, za około 100 zł.

Jeśli chodzi o czas szycia, to proces jest dość czasochłonny, ale jest to normalne przy szyciu zabawek. Ja zaczęłam szyć wczoraj w południe i skończyłam o północy ;) W między czasie była oczywiście przerwa na przygotowanie i zjedzenie obiadu i kolacji. Myślę, że realnie szycie tej lalki zajęło mi 8-9 godzin.

Czy warto było poświęcić ten czas? Ja jestem zdania, że zdecydowanie tak!
Przedstawiam Wam Lalkę Studentkę :) W porównaniu do propozycji producenta, moja Studentka nie ma kokardy w pasie - chciałam zachować jej nieco bardziej sportowy styl ;) A zamiast torebki dostała plecak :D
Lalka stoi samodzielnie, ma ruchome rączki i nogi. Jej wysokość to 45 cm (z fryzurą około 50 cm).
 Plecak Studentki spodobał się Luli, chciała go podkraść ;)Studentka wybrała się na spacer z kotkiem, ale tym razem to nie Luli ;)


Podoba się Wam taka lalka? 
Ja muszę przyznać, że jestem nią zachwycona. W planach miałam oddać ją jakieś małej dziewczynce, ale chyba we mnie obudziła się taka mała dziewczynka i na razie jest mi ciężko pogodzić się z myślą, że mam ją oddać ;) Chyba na razie zostanie ze mną :D


Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie! :) Zachęcam do pozostawienia śladu Twojej obecności w tym miejscu, w postaci choćby krótkiego komentarza :) A jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszam do polubienia mojej strony na Facebook'u lub obserwowania mnie na Instagramie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz