Zamszowa sukienka


W mojej szafie pojawiła się kolejna sukienka, do tego bardzo wygodna i uszyta z przyjemnego w dotyku zamszu :) Zapraszam do oglądania i czytania!

Tkaninę kupiłam ponad miesiąc temu, urzekł mnie jej kolor i nie mogłam się jej oprzeć ;) Od razu wiedziałam, że uszyję z tego zamszu sukienkę, ale chwilę zajęło mi wybranie odpowiedniego wykroju. 

Sukienka z wydania Burda 10/2016 model 104 B od razu przypadła mi do gustu, jednak obawiałam się wyboru tej formy ze względu na mocno odstające kieszenie. Z jednej strony bardzo mi się podobał właśnie ten element sukienki, ale jednocześnie miałam duże obawy, czy ten kształt nie zrobi krzywdy mojej figurze i jeszcze bardziej powiększy moje niezbyt małe biodra ;) Nie mniej jednak ciekawy fason przezwyciężył moje lęki i podjęłam się szycia tej sukienki.Szycie przebiegło bez większych problemów. Jedynie burdowy opis szycia kieszeni nie był dla mnie zbyt jasny i klarowny. Ale poprzykładałam tkaninę to z jednej, to z drugiej strony, dałam też trochę pomyśleć mojej głowie i … eureka, załapałam o co chodzi! :)

Pierwotnie myślałam o wszyciu podszewki, jednak po pierwszej przymiarce sfastrygowanej sukienki zaczęłam zastanawiać się nad koniecznością jej wszywania. Głównie z tego względu, że tkanina jest bardzo przyjemna w dotyku zarówno od wierzchniej, jak i spodniej strony. Nie chciałam więc stracić tych miłych doznać ;) A potem poszłam za ciosem i stwierdziłam, że zostawię surowe brzegi dołu sukienki, rękawów i dekoltu. Tkanina się nie snuje i podoba mi się jej surowość, więc nie było ku temu przeszkód :)

Cieszę się, że zaryzykowałam i zdecydowałam się uszyć tą sukienkę, ponieważ jest bardzo wygodna i już stała się jedną z moich ulubionych i chętnie noszonych :) Moje obawy odnośnie kieszeni, bynajmniej w mojej ocenie, były niesłuszne. Wydaje mi się, że całą sytuację ratuje fakt, że kieszenie są dość wysoko umiejscowione. Od razu można zauważyć, że kieszenie są elementem ozdobnym i praktycznym i dzięki temu wizualnie nie poszerzają bioder.Dajcie koniecznie znać w komentarzach, co sądzicie o tej sukience. Podobają się Wam takie kieszenie, czy nie? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz